2016 yılında satışa çıkacak en iyi 6 tablet

Şu sıralar tablet almayı planlıyorsanız bir kez daha düşünün. Belki 2016 yılında çıkacak tabletler tam da size göredir. İşte gelecek yılın en iyi tabletleri...
2016'da yeni bir tablet satın almayı veya eski iPad'inizi yükseltmeyi düşünüyorsanız, size iyi bir haberimiz var. Tabletler, aksesuarların da yardımıyla daha faydalı, laptop'u neredeyse aratmayacak cihazlara dönüşmeye başladılar. Ancak hangi tableti almanız gerektiği konusunda kafanız karışıksa, aşağıdaki listemiz size yardımcı olabilir.

iPad Air 3
Çıkış tarihi: Mart 2016
2015'in sonunda tanıtılmasını beklediğimiz tabletten halen ses yok. Bunun nedeni aslında açık: Apple, iPad Pro'nun üzerindeki ilgiyi başka yere çekmek istemiyor. Bir sonraki tablette ise 4K çözünürlüğe rastlayabiliriz. 3D Touch gelecekte iPad'e gelebilir, ancak bu 2016'da gerçekleşecek gibi görünmüyor.

iPad Pro 2
Çıkış tarihi: Eylül 2016
iPad Pro, Apple'ın 2015 yılındaki en ilginç ürünüydü. Cihazın kalemi (Apple Pencil) ve klavyesi (Smart Keyboard) tabletle birlikte sahip olabileceğiniz aksesuarlar arasında olsa da, bunların yeni şeyler olduğunu söylemek zor. Tabletin zaten yeterince güçlü olduğunu düşünürsek 2016'nın iPad Pro'suna 3D Touch ilavesi yapılabilir.

Sony Xperia Z6 Tablet
Çıkış tarihi: Mayıs / Haziran 2016
Sony'nin su geçirmez tabletler üretmeyi sevdiğini biliyoruz. Bu trend büyük ihtimalle Xperia Z6 Tablet'te devam edecek. Elbette çok daha güçlü bir Xperia tablet bekleyebiliriz.

Samsung Galaxy Tab S3
Çıkış tarihi: Temmuz / Ağustos 2016
2016, Samsung'un sonunda Apple'ın tabletini yakaladığı yıl olabilir. Samsung Galaxy Tab Edge'in Galaxy S6 Edge gibi kavisli bir ekrana sahip olacağı söyleniyor; bu gerçek olursa ilginç görünümlü bir tablet ortaya çıkabilir. Tabletin adının ne olacağını bilmiyoruz ancak yüksek çözünürlüklü bir ekranın ve güçlü bir işlemcinin garantili olduğunu söyleyebiliriz. Samsung, microSD kart slotunu kaldırmadan iyi bir tasarımla karşımıza çıkarsa, Tab S3 çok heyecan verici bir tablet olabilir.

iPad Mini 5
Çıkış tarihi: Ekim 2016
Apple, vasat iPad mini 3'ün ardından küçük tabletini 2015'te önemli geliştirmelerle yenileyerek iPad mini 4'ü satışa sunmuştu. Firmanın iPad Mini 4'ten çok fazla bahsetmemesi, 2016'da yeni bir iPad mini'yle tanışma ihtimalimizi düşürüyor.
Ancak iPad mini 5 tanıtılırsa, önemli yeniliklerle gelmesini bekleyebiliriz. iPad mini 4'ün A8 işlemcisinin biraz hayal kırıklığı olduğunu düşünürsek iPad mini 5'te en az A9X yonga setinin bulunmasını bekliyoruz. Yeni tabletin Temmuz'daki WWDC'de ortaya çıkması beklenen iOS 10 ile gelmesi de muhtemel.

Microsoft Surface Pro 5
Çıkış tarihi: Ekim 2016 olabilir
Surface Pro 4, yılın iyi tabletlerinden bir tanesiydi. Ancak Microsoft'un Surface 5 için halen yapabileceği birçok şey var. En önemli sorun, Type Cover'ın ayrı bir aksesuar olarak satılması. Bizce klavyenin Surface ile birlikte satılması gerekiyor. Üzerinde durulması gereken bir başka konu, pil ömrü - verimlilik ve işe odaklanan Surface Pro 5'in daha uzun bir pil ömrü sunması gerekiyor

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder