Teknik Masa


TABLETE NASIL FORMAT ATILIR ?
Herkesin en büyük derdi olan tabletlere virüs bulaşması sonucunda yavaşlama, donma gibi arızaları düzeltmek için kesin çözüm formattır! Bilgisayarcılara gittiginizde tablet formatı için genelde 15-20 lira arası para ödersiniz. Bunun için bedava para vermeye gerek yok açıkçası.

Tablete Nasıl Format Atılır?
Tabletinizin ayarlarına giriyorsunuz, daha sonra yedekle/sıfırla bölümüne giriyorsunuz. Bu iki yere girdikten sonra karşınıza seçenekler çıkacaktır. Bu seçeneklerden tableti tamamen sıfırla(yenile) seçeneğine basıyorsunuz. Daha sonra tabletiniz kendini kapatıp açıyor. Gerekli ayarları yapıyorsunuz ve tertemiz formatlanmış bir tablete sahipsiniz!

Çin Malı Tablet Nasıl Sıfırlanır?
Normal tabletler gibi ayarlara girip sıfırlanması çok zor olan çin, taiwan malı tabletler için özel bir sıfırlama yönteminden bahsetmek istiyorum. Öncelikle tabletinizin ses açma tuşu ile kapatma tuşuna aynı anda basılı tutmanız gerekiyor. İkisine aynı anda basılı tutarak yaklaşık 10-15 saniye beklerseniz tabletiniz kendisini sıfırlamaya başlayacaktır. Sıfırlama işlemi bittikten sonra tertemiz bir tablete sahip olacaksınız..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder