Namaz Konuları Bilgi Yarışmasında Derece Giren 50 Kız, 50 Erkek Öğrenciye Tablet Bilgisayar

Denizli'de Namaz Gönüllüleri Platformu, Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Özel Vildan Koleji'nin desteğiyle 'Haydi Hep Birlikte Ailece Camiye' etkinliği düzenledi.

Etkinlikte 27 Haziran'dan 9 Ağustos'a kadar aileleriyle birlikte camiye namaz kılmaya giden 50 erkek, 50 kız öğrenciye tablet bilgisayar hediye edilecek. Çocuklarıyla camiye giden anne ve babalara da çeşitli hediyeler verilecek.

Namaz Gönüllüleri Platformu Denizli Temsilcisi Salih Tekin, çocukları namaz kılmaya teşvik etmek, ailelerin de çocuklarıyla birlikte namaz kılmalarını sağlamak için Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Özel Vildan Koleji'nin desteğiyle 'Haydi Hep Birlikte Camiye' etkinliği düzenlediklerini söyledi. Merkezefendi ve Pamukkale ilçelerindeki camilerde yapılacak etkinliğe 4-5-6-7-8'nci sınıfları bitiren kız ve erkek öğrencilerin katılabileceğini belirterek, "Etkinlikte anne ve babaların camiye gelmeleri isteğe bağlıdır. Ancak özellikle teravih namazına camiye çocukları ile birlikte gelmeleri ve çocukların camiyi sevdirilmesi amaçlanmaktadır. Etkinliğe kayıt olanlar Namaz Çizelgesi'ni alacak ve 40 gün sürecek etkinlikte camide kıldıkları her namazdan sonra çizelgeyi görevlilere imzalattıracaklar" dedi.


Kızların sadece teravih namazını camide kılacaklarını, diğer namazları kıldıklarını annesi veya yakınına çizelgeyi imzalatarak belgeleyeceklerini belirten Tekin, 9 Ağustos'ta sona erecek 40 günün sonunda ödül alacak öğrencilerin Özel Vildan Koleji'nde yapılacak namaz konuları bilgi yarışmasıyla belirleneceğini söyledi. Tekin, derece giren 50 kız, 50 erkek öğrenciye tablet bilgisayar hediye edileceğini, dereceye giren öğrencilerin anne ve babalarına da çeşitli hediyeler verileceğini açıkladı. Ödüller öğrencilere törenle verilecek.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder